Nahk on üks esimesi materjale, mida inimene kasutas. Naha hindamine materjalina põhineb järgmistel omadustel:
*Nahk on eriti tugev, hingav,elastne ja soe materjal.
*Naha eluiga on 4 korda pikem kangastest kui seda hooldatakse õieti. Ka naha *vananemine ei vähenda tema väärtust.
*Kuna nahk ei tekita alergilisi reaktsioone siis sobib see allergikutele, sest nahk ei  tolmle ja nahalt saab tolmu kergelt eemaldada.
*Naha temperatuur normaalsetes tingimustes on ümbritsevaga samasugune ja selle temperatuur kohandub keha temperatuuriga.
*Nahk on eriti väärtuslik materjal, selle kasutamine kattematerjalina loob temast kõrgelthinnatud valikuvõimaluse teistele materjalidele.


Erinevate enimtuntud nahatüüpide tundmine on tähtis, sest erinevatele nahatüüpidele sobivad  erinevad puhastusvahendid.

Nahka tuleb puhastada ja hooldada ainult teatud tüüpi nahale mõeldud vahenditega ja on isegi keelatud teiste hübriidide, segude, üldpuhastus- ja mitmeks otstarbeks mõeldud ainete ja vahenditega. Vastasel juhul on naha eluiga lühike.

Vältida tuleks ka igasuguseid nõudepesuained, kodukeemiat, lahusteid ja atsetooni sisaldavaid vahendeid.

Mööbli- ja rõivanahkadele ei tohiks kasutada vahendeid, mis on mõeldud autoistmete jaoks kuna enamik autoistmed on valmistatud tugevamatest nahkadest ja on töödeldud. Seevastu mööbel ja rõivad on valmistatud õrnematest nahkadest ja teatud nahatüüpidel pole isegi kaitstud.

Auto nahksisudele kasutatakse palju selliseid vahendeid, mille sildil on tekst, mis ütleb et kõlbab nii plastikule ja ka nahale. Mis on plastik ja mis on nahk. Kas need on samasugused materjalid oma struktuurilt ja omadustelt. Kahjuks mitte.


Allpool on eraldi välja toodud mõned mitmekümnest erinevast nahaliigist enimlevinumad ja tuntumad.